Jdi na obsah Jdi na menu

Naše klubovna

 

Klubovnu tvoří dřevěná chatka v blízkosti bílovického nádraží s přilehlým pozemkem, na kterém je travnaté hřiště, venkovní posezení s dřevěnými stoly a lavicemi a terasa s ohništěm. V klubovně je vstupní předsíň s kuchyňským koutem, která zároveň slouží jako šatna, může se zde u jednoho stolu také sejít menší družina.  Vlastní klubovní místnost je největší pro pohodlnou schůzku dvou družin. V chatce jsou ještě dva sklady.

 

Když jsme se zde v roce 2006 přesunuli z předchozí klubovny, byla to zanedbaná dřevěná chatka na zarostlé zahradě bývalých školních pozemků. Postupně jsme na pozemku provedli terénní a zahradní úpravy, obnovili oplocení, do chatky přivedli elektrickou energii a vybavili ji elektroinstalací, postavili komín a kamna, vyměnili okna a dveře, obnovili nátěry, přidali zastřešení vstupu, obložili jsme palubkami předsíň, spravili podlahy, zateplili strop ve všech místnostech a provedli řadu dalších vylepšení. Bylo to možné jenom díky práci rodičů a členů našeho spolku (většinou realizované formou pravidelných velkých podzimních brigád), finanční pomoci dvou krajských dotací a v posledních letech díky finanční pomoci obce Bílovice nad Svitavou. V postupných úpravách, ale už menšího rozsahu, pokračujeme i nadále.

 

Doporučený přístup:

  1. Od vlakového nádraží směr Brno po asfaltovém chodníčku (ulička Nad Nádražím) k místu, kde se železniční trať přiblíží k chodníku a skončí oplocení po pravé straně. Zde odbočit vpravo a po cca 20-ti metrech za pumpou je vstupní branka (ulička Za Nádražím) do areálu zahrady klubovny.
  2. Z ulice Jiráskova v její jižní části sejít po schodišti na uličku Nad Nádražím, po ní pokračovat doprava a dále dle předchozího popisu.

 

Níže jsou uvedeny odkazy na mapu a fotografie klubovny.

 

Mapa umístění klubovny:  Mapa klub.docx

 

Foto – celkový pohled:  Celkový pohled.JPG

 

Foto – prostor před klubovnou:  Před klubovnou.JPG

 

Foto – předsíň (pohled od vstupu):  Předsíň - pohled od vstupu.JPG

 

Foto – klubovna (pohled od vstupu):  Klubovna - pohled od vstupu.JPG

 

Foto – klubovna (pohled ke dveřím):  Klubovna - pohled ke vstupu.JPG